Pärnumaal toimus Marlen Vassili koolisõidu treeninglaager

Agris Juhkov, Pärnumaa Ratsaspordiklubi

Möödunud nädalal korraldas Pärnumaa Ratsaspordiklubi Marlen Vassili koolisõidu treeninglaagri Valgeranna tallis Pärnumaal, kus treeningud toimusid kahel päeval. Treeninglaagri esimese päeva õhtul pidas Marlen  teoorialoengu teemal hobuste õpetamine teaduspõhise lähenemisega- hobuse mõistmine, kuidas hobune reageerib märguannetele. Kliinik osutus väga populaarseks ja eriti hea meel oli korraldajatel teoorialoengu osalejate rohkuse üle – ca 50 osalejat, ja mitte ainult Pärnumaalt, vaid üle Eesti tuldi kohale.

Loeng oli väga huvitav ja sisukas – saime kohe hulka teadlikumaks sellisest loomast nagu on hobune. Õppisime mõistma  hobuse käitumist, põhjus-tagajärg seoseid, hirmu, instinkte ja palju muud.

Teoorialoeng Villa Meris Pärnus.

Marlen on viimased aastad elanud ja töötanud Itaalias, küsisime temalt viis küsimust :

  1. Oled kaua Eestist eemal olnud, milliste eesmärkidega toona siit läksid ja mis on sinu jaoks suurim muutus?

„Eestist olen eemal olnud seitse aastat, kuid käin siin siiski suhteliselt tihedalt, kuna ühel või teisel moel olen ju ikkagi Eestiga seotud. Suurim muutus enda jaoks olnud õppida erinevates tingimustes kohanemist ja päris nullist asjade ülesehitamist.“

  1. Millised on peamised erinevused Itaalia ja Eesti ratsaspordis?

„Arvan, et suurim erinevus on just selles, et Itaalias on palju suuremal hulgal inimestel võimalus tegeleda ratsaspordiga, kui ka selles, et tegeletakse rohkemate ratsaspordialadega. Samuti on nende ratsaliidu alla organiseeritud lisaks FEI spordialadele ka mõned erinevad harrastustegevused nagu hobupallimängud, ratsamatkamine jne.“

  1. Sinu hinnangul hobuse ja ratsaniku  suhe – millele peaks ratsutamistreeningutel ratsanik  kõige rohkem tähelepanu pöörama?

„ Millele just treeningus KÕIGE rohkem tähelepanu pöörata, on väga individuaalne ja erineb ka konkreetse hobuse ja ratsaniku puhul päeviti. Tuleks just püstitada “päeva teema” ja siis sellele keskenduda. Ning oluline polegi otseselt just mida treeningu käigus tehti, vaid mida sellest õpiti ja järgmisesse päeva kaasa võetakse.“

  1. Millele pöörata tähelepanu treenides noort hobust, mis on enim levinud viga?

„Tuleb neile anda piisavalt aega õpitud asjade kinnistamiseks; arvan, et liigne kiirustamine noorte hobustega võibki olla levinuim viga – eeldatakse, et hobune teab ja oskab juba, kui tegelikult ei ole hobusele põhiasjad veel päris selged. Soovitaksin kiirustada ikkagi aeglaselt!“

  1. Palun anna hinnang treeninglaagris osalejatele.

„Mul oli väga hea meel näha Valgeranna treeninglaagris teiste seas ka väga hästi ette valmistatud grupihobuseid ja õpilasi, samuti kohata kvaliteetseid noori hobuseid – kas siis Eestis või välismaal sündinud. Paratamatult jääb mu silm alati rohkem hobustele kui inimestele, ja treenerina näen ma võimalikku potentsiaali. Rõõmustan alati, kui inimesed soovivad oma oskusi ja teadmisi täiendada ja arendada.“

Marlen Vassil ja Babyface Itaalias treeningul.

Pärnumaa Ratsapordiklubi on aktiivne klubi, meil on üle 70 liikme ja oma tegevuses tahame me anda oma liikmetele uusi kogemusi ja võimalusi nagu seda sai seekord Marlen Vassili treeninglaagris. Siinkohal on hea tsiteerida I.Kantˇi: „Teooria ilma praktikata on tühi, praktika ilma teooriata on pime“.

Comments are closed.