Marelle Mangus

Marelle Mangus-

EKR-3

Tegevuspiirkond: Lõuna-Eesti (Valga- ja Võrumaa)

Spetsialiseerumine treenerina: Ratsutamise algõpetus.

ERL või FEI ametniku kvalifikatsioon:

Tall (tallid) või klubi kus treenerina tegutseb:
Kuulun klubisse Kassari Ratsamatkad.

URL: elukutsar.wordpress.com

Ratsutamistundide hinnatase: kokkuleppel

Keeled, milles annan tunde: eesti, inglise

Erialane haridus ja töökogemus: Hariduselt olen pedagoog, lapsena tegelesin kolmevõistlusega. Hobustega olen kokku puutunud aastast 2000. Algteadmised sain Pille Elsoni käe all, sporti tehes oli peamiseks treeneriks Raul Kauna. Treeneritööga hakkasin tegelema mõned aastad tagasi seoses sellega, et oma lähedased ja sõbrad tahtsid ratsutamiskunstiga tutvust teha ning turvaline hobune oli võtta. Ja kuna see hästi välja tuli, siis otsustasin end selles valdkonnas harida ning omistasin ka treenerikutse.

Sportlikud saavutused: Aastal 2008 olin noorte koondises kolmevõistluses, aga isiklikel põhjustel seal mu sportlasekarjäär lõppes. Olen sõitnud kuni 115 cm parkuure ning olen kolmel korral Eestit esindanud välismaal.

Lühidalt endast ja treeningfilosoofiast: Olen õpetanud palju keerulisi hobuseid ja nemad on õpetanud omakorda mind. Suhtun hobustesse austusega, pean oluliseks osaks ka hobukäsitlust. Treeningtunnid ehitan üles ohutult, hobuse ja inimese vaimsest ning füüsilisest heaolust lähtuvalt. Tuleb olla hobusele hea õpetaja, et hobune mõistaks, mida ratsanik küsib. Ja tuleb õpetada hobusele, kuidas inimeste keskkonnas hakkama saada – see pole enam metsik loodus, kus kõige kahtlase eest põgenema peab.

Omab RK eksami vastu võtmise õigust

Kontakttelefon: +372 5198 9796

E-posti aadress: marelle.mangus@gmail.com