RK programmi KKK

Mis on Ratsanet?

Ratsanet on ERL infosüsteem, kus saab liituda RK programmiga, kontrollida RK avalduse staatust, taotleda litsentsi, registreeruda võistlustele, vaadata võistlustulemusi jne. Ratsaneti kasutamiseks pead olema süsteemi sisse logitud kas parooli või ID-kaardiga. Kui sa ei tea või ei mäleta parooli, siis saab "Logi sisse" alt isikukoodi põhjal tellida endale lingi, mis saadetakse sinu kontol kontaktide all märgitud e-posti aadressile. Kui oled saadetud lingi abil sisse logitud, siis enda profiilil "Isikuandmete" lehel saad edaspidiseks parooli määrata (lehe ülemises paremas nurgas kollane nupp "Muuda parooli"). * * *

Kes peavad Rohelise Kaardi programmiga liituma?

RK programmis ootame osalema kõiki ratsutamisega pidevalt (vähemalt 3-4 korda kuus) tegelevaid isikuid, kes ei ole varem ERL sportlase litsentsi omanud. RK programmiga saate liituda ERL infosüsteemis https://ratsanet.ee/

Registreerima ei pea need, kellel on RK number olemas. RK numbri olemasolu saab kontrollida Ratsanetis isikute otsingu alt.

Alates 2013. a. on RK programmi läbimine eeltingimuseks ERL kalenderplaani võistlustel osalemiseks.

* * *

Kui mul on sportlase litsents juba olemas, kas ma pean veel RK programmiga liituma?

2013.a. 1. jaanuari seisuga said kõik senised sportlase litsentsi omanikud RK numbri automaatselt. RK numbri olemasolu saab kontrollida siit: http://ratsanet.ee/ isikute otsingu alt. Kui Sul on RK number olemas, siis RK programmiga uuesti liituda pole vaja. RK märgi saad soovi korral kätte ERL Tallinna büroost. Need, kellel RK numbrit ei ole, peavad liituma RK programmiga ja sooritama RK eksami. * * *

Mis on RK number ja kust ma selle saan?

RK number on Rohelise Kaardi number, mis on alates 2013.a. eeltingimuseks ERL kalenderplaani võistlustel osalemiseks.
RK numbrid omistati 2013.a. alguses automaatselt kõikidele, kes omasid sportlase litsentsi 2004.a. või hiljem.

Kui Sul RK numbrit ei ole, tuleb selle saamiseks liituda RK programmiga ning sooritada RK eksam.

* * *

Kust ma tean, kas mul on RK number?

RK numbrid anti 2013.a. alguses automaatselt kõikidele, kellel oli sportlase litsents 2004.a. või hiljem.

RK numbri olemasolu saad kontrollida ERL infosüsteemist http://ratsanet.ee/ isikute otsingu alt.

Kui Sa arvad, et Sul peaks RK number olema, aga Sa seda oma juurest ei leia, siis palun võta ühendust ave[at]ratsaliit.ee.

Kui Sul on nimi vahetunud ning litsents oli vana nime all, siis on ka RK number andmebaasis kõigi eelduste kohaselt vana nimega. Palun anna meile teada oma uus nimi, siis saame andmebaasi parandused sisse viia!

* * *

Kui mul RK numbrit ei ole, kas ma ühekordse litsentsiga saan võistelda?

Ei saa. Ka ühekordse litsentsi ostmiseks on vaja RK numbri olemasolu.

* * *

Kui palju maksab RK programmis osalemine ja kuidas tasuda?

Programmiga liitumise tasu on 10 EUR, mis tuleb maksta läbi Ratsaneti e-poe.

Programmi materjalide läbi töötamiseks vajalike tundide arv ja tasu ning RK eksami vastuvõtmise tasu on kokkuleppel konkreetse treeneriga. Soovituslik tasu RK eksami vastuvõtmise eest võiks olla ühe treeningtunni hind.

Treeneritele on programmis osalemine TASUTA.

* * *

Mida ma osalemistasu eest saan?

Osalemistasu 10 EUR eest saad:

- Eesti Ratsaliidu poolt spetsiaalselt RK programmi jaoks välja töötatud õppematerjalid, millega saad tutvuda ja alla laadida siit:

- Soovi korral RK märgi (pärast RK eksami edukat sooritamist). Märke saab soetada ratsaliidu kontorist, palume oma soovist teada anda info(at)ratsaliit.ee

Programmi materjalide läbi töötamiseks vajalike tundide arv ja tasu ning RK eksami vastu võtmise tasu on kokkuleppel konkreetse treeneriga. Soovituslik tasu RK eksami vastu võtmise eest võiks olla ühe treeningtunni hind.

* * *

Kuidas saan ma teada, mis staatuses on minu avaldus?

Pärast RK programmiga liitumist saad oma avalduse staatust kontrollida ERL infosüsteemis http://ratsanet.ee/ "Minu profiil" alt (pead olema sisse logitud).

* * *

Olen RK liitumistasu üle kandnud, aga ERL infosüsteemis on minu profiilis “makse kinnitamata”?

Kui Sa oled RK liitumistasu üle kandnud, siis peaks Sinu makse saama kinnitatud 3 tööpäeva jooksul. Kui pärast kolme tööpäeva möödumist on ERL infosüsteemis Sinu Rohelise Kaardi makse jätkuvalt kinnitamata, siis palun võta ühendust ja edasta maksekorralduse koopia aadressil ave[at]ratsaliit.ee.

* * *

Mida RK õppematerjalid endast kujutavad?

RK õppematerjalid koosnevad kahest osast:
a. Teoreetiline osa: „Hobuse hooldamine, käsitlemine ja ohutusnõuded" (Horsemanship)
b. Praktiline osa: „Ratsutamise põhialused"
Materjalide kogumik jagab praktilist laadi teadmisi, mis on olulised igale ratsutajale ja hobuseomanikule ning hea abimaterjal ka edaspidiseks hobustega tegelemiseks. Suurt rõhku on pandud turvalisusele.
Õppematerjalid on mõeldud eelkõige algajatele, kuid sealt võivad üht-teist kasulikku leida ka kogenumad ratsutajad.

* * *

Mida ma õppematerjalidega edasi teen?

Soovitame kõigepealt materjalid läbi vaadata ning siis need koos treeneriga läbi töötada. Programmi materjalide omandamiseks vajalike ratsutamistundide ja eksami tasu määratakse kokkuleppel konkreetse treeneriga.

* * *

Kust ma leian endale RK programmi jaoks treeneri?

RK programmi juhendajateks ja eksami vastu võtjateks võivad olla kõik kehtiva EOK või FEI atesteeringuga treenerid.

RK programmis osalevate treenerite nimekirja leiate www.ratsaliit.ee "Treenerite" leheküljelt. Sellelt leheküljelt saate otsida sobivat treenerit maakondade, spetsialiseerumise või kutsekvalifikatsiooni taseme järgi.

* * *

Aga kui ma juba tean ja oskan kõike, mida RK programm ette näeb?

Kui Sul on piisavad oskused ja teadmised juba olemas, siis võid ka kohe RK eksami sooritada.

Sellest hoolimata tuleb Sul eelnevalt ikkagi Ratsanetis RK programmiga liituda ning liitumistasu maksta.

* * *

Mis siis saab kui materjalid on läbi töötatud?

Peale materjalide omandamist sooritab osaleja treenerile RK eksami (teooriatest + juhtimisrada) ning saab selle kohta treenerilt hinnangu.

RK eksamit võivad vastu võtta kõik kehtiva EOK või FEI atesteeringuga treenerid. Kui osaleja oma treeneril pole RK eksami vastu võtmise õigust, siis võib osaleja leida abi SIIT LEHELT ning eksami andmise üksikasjades ja hinnas temaga kokku leppida.

Soovituslik tasu RK eksami vastu võtmise eest võiks olla ühe treeningtunni hind.

* * *

Kui palju RK eksam maksab?

Soovituslikult on RK eksami tasu vastava treeneri tavalise treeningtunni hind. Sellele võib lisanduda näiteks bensiinikulu vms. RK eksami tasu tuleks kindlasti eelnevalt treeneriga kokku leppida.

* * *

Mis juhtub pärast RK eksami sooritamist?

Positiivse hinnangu korral teeb treener Ratsanetis sellekohase kinnituse ning kui RK liitumistasu makse on samuti Ratsanetis eelnevalt kinnitatud, siis omistatakse Sulle automaatselt RK number ning Sul on soovi korral õigus saada kätte RK märk.

RK numbri olemasolu saab kontrollida ERL infosüsteemist http://ratsanet.ee

* * *

Kuidas ma RK märgi kätte saan?

Kui https://ratsanet.ee/ lehel on Sulle RK number omistatud, siis ilmub Sinu profiilile elektrooniline RK märk. Soovi korral võid soetada ka füüsilise RK märgi ratsaliidu kontorist. Palume oma soovist teada anda e-mailile info(at)ratsaliit.ee

* * *

Kuidas on Rohelise Kaardi programm seotud ERL järgusüsteemiga?

Rohelise Kaardi programmi eduka läbimisega välja teenitud Roheline märk on esimene saavutuse märk ERL järgusüsteemis.

* * *

Kuidas ma saan osaleda RK programmis treenerina?

RK programmis peaksid osalema kõik Eestis tegutsevad kehtiva EOK või FEI atesteeringuga treenerid.

Programmis osalejate nimekirja pääsete online küsimustiku/CV täitmisel: http://www.ratsaliit.ee/ankeedid/treeneri-tutvustus/

Alates 2012.a. arvestatakse RK programmis osalemist ka treenerite (taas) atesteerimisel.

* * *