Algajale hobuhuvilisele

Ohutus tallis ja treeningul

Turvalise ratsutamiskeskkonna loomise nimel on ohutusreeglite järgimine hobustega tegelemisel väga tähtis. Siinkohal tooma ära mõned olulisemad reeglid, mida tuleks järgida kõigil, kes hobustega tegelevad või … Loe edasi…

Kust algab koolisõit?

Eva-Maria Vint-Warmington, Oma Hobu, Märts 2010, Koolisõit tähendab sisuliselt lihtsamate ja keerulisemate harjutuste sooritamist hobusel, kasutades juhtimiseks oma säärt, kätt ja keharaskust. Maailma koolisõiduparemiku suurepäraseid … Loe edasi…

Tegevusplaan õnnetuse korral

Õnnetusjuhtumi all mõistame kas ratsaniku, ratsanikuga kaasas oleva isiku, tallitöötaja või  hobusega juhtunud õnnetust, mille käigus on inimesele või hobusele tekkinud kehalised vigastused. Säilita rahu, … Loe edasi…

Ratsutaja riietus ja varustus

Ratsutamiseks sobiv riietus ja varustus on tähtsad nii mugavuse kui ohutuse seisukohalt. Ratsutaja peaks kandma ilmastikule vastavat, hästiistuvat ning vastupidavat riietust. Spetsiaalsed ratsasaapad pole alguses … Loe edasi…

Kas ja kuidas osta hobust

Riina Pill. Iga tõelise ratsutamisfänni ja hobusesõbra suurimaks unistuseks on oma hobuse soetamine. Hobuseomanikuks olemine tähendab aga suurt vastutust ning sobiva ratsutamispartneri leidmine nõuab palju … Loe edasi…

Kiivri kandmise 10 käsku

1. Ratsuta alati turvakiivriga, sest kiiver võib päästa Sinu elu! Hobused on suured loomad tugeva looduse poolt antud põgenemisinstinktiga. Ka kõige rahulikum ja paremini treenitud … Loe edasi…

Nõuded haagisega sõidul

Autor Ingrid Randlaht Artikkel ilmus esmakordselt Oma Hobus veebruaris 2015 Iga aastaga suureneb ratsaspordis võistlusstartide arv. Sellega koos kasvab ka regulaarselt transporditavate hobuste ning nende … Loe edasi…